پرورش قارچ روی سوبستر استریل شده

4242 بازدید


پرورش قارچ روی سوبستر استريل شده

نمونه‎هاي وحشي قارچ كاملا با نمونه‎هاي پرورشي آن فرق دارند. دليل نبود نور و يقه اطراف بطري‎هاي برگشت قارچ‎هاي پرورشي مجبور مي‎شوند تا ريشه‎هاي طويلي را پرورش دهند. اين موضوع در اين كتاب مورد بحث قرار مي‎گيرد زيرا پتانسيل بازار قابل توجه مي‎باشد و تكنيك پرورش شبيه به ديگر قارچ‎هاي از بين برندة چوب مي‎باشد. پرورش تجاري قابل توجه را مي‎توان در تايوان، ژاپن و چين يافت. قارچ «فلامولينا» در آمار مربوط به توليد جهاني در سال 1984/1983 رتبة چهارم را دارد و در سال 1991 بعد از قارچ دگمه سفيد، شيستاك، قارچ كاه برنجي و يوريكولاريا رتبة ششم را دارا مي‎باشد.

 

37 صفحه فونت 14 فایل ورد  قیمت:2800تومان

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

 اگر مطلب مورد نظر خود را در این سایت پیدا نکردید میتوانید از قسمت سفارش پروژه جدید کار تحقیقی خود را به ما سفارش دهید


اکوتکنولوژی

3825 بازدید

اکوتکنولوژی

توسعه وترویج علم وتكنولوژی كه با انقلاب صنعتی در قرن 19 آغاز گردید. از طرفی نعمت های بزرگی را برای بشریت به ارمغان آورد مانند افزایش تولید غذا و بوجود آوردن محیط هایی زندگی دلپذیر و خوشایند در حالیكه آنها ازطرف دیگر موجب تخریب عوامل محیطی به وسیله مصرف سوخت های فسیلی و ذخایر طبیعی گردید.انسان با غلبه بر عوامل مضر باعث توسعه علم وتكنولوژی می شود. اما دور نماهای بعدی مهم هستند اینكه چه نوع از تكنولوژی های جدیدی را برای موفقیت بیشریت نیازمندیم ؟

 

60صفحه فونت 14 فایل ورد منابع انگلیسی و فارسی دارد  قیمت:8000تومان

 

 

پس از پرداخت (از قسمت تبلیغات روش پرداخت را ببینید) میتوانید دانلود کنید

اگر مطلب مورد نظر خود را در این سایت پیدا نکردید میتوانید از قسمت سفارش پروژه جدید یا تماس با ما کار تحقیقی خود را به ما سفارش دهیدنرم تنان و سخت پوستان (رایگان)

5081 بازدید

نرم تنان و سخت پوستان

جانوران بسيار گوناگونند. توانايي آنها با سازگاري در محيط هاي مختلف سبب شده است كه اين موجودات در سراسر كره زمين در شرايط گوناگون محيطي به شكل هاي متفاوت زندگي كنند. دانشمندان عقيده دارند كه هنوز نيمي از انواع جانوران بر روي كره ي زمين شناخته نشده اند.
براي مطالعه گوناگوني جانوران در اين فصل از طبقه بندي ساده زير استفاده مي كنيم...

 

به ادامه مطلب مراجعه کنید و رایگان دانلود کنید

 


تحقیق جنگلهای شمال

5044 بازدید

تحقیق جنگلهای شمال

بحث درباره ذخیره گاه های جنگلی از موضوعات مهمی است که در چند دهه گذشته به دلیل اهمیت حفظ تنوع زیستی ( تنوع گیاهی و ژنتیکی و جانوری) برای برقراری تعادل و پایداری اکوسیستم ها و زیست کره (بیوسفر) از یک سو و از سوی دیگر انقراض تعداد زیادی از گونه های مهم گیاهی و جانوری بر اثر دخالت های غیر معقول و غیر مسؤولانه انسان مورد توجه سازمان های بین المللی و سازمان های مرتبط با امور مدیریتی و برنامه ریزی واقع شده است .مقوله ذخیره گاه های جنگلی به دلیل جوان بودن در مقایسه با سایر موضوعات مربوط به منابع طبیعی در خیلی ازکشورها از نظر ماهیت و عملکرد به درستی شناخته نشده است. برای همین برنامه ریزی وعملیات اجرایی در این باره، متأسفانه هنوز هم در پرده ای از ابهام و تردید قرار دارد و دیدگاه های دور اندیشانه کارشناسان، مورد بی مهری واقع می گردد .

 

21صفحه فونت 14 فایل ورد منابع دارد  قیمت:2800تومان

 

پس از پرداخت (از قسمت تبلیغات روش پرداخت را ببینید) میتوانید دانلود کنید

اگر مطلب مورد نظر خود را در این سایت پیدا نکردید میتوانید از قسمت سفارش پروژه جدید یا تماس با ما کار تحقیقی خود را به ما سفارش دهید

 

 


آتشفشان (رایگان)

4668 بازدید

آتشفشان

 

زمین ، سومین سیاره نزدیک به خورشید و بزرگترین سیاره در میان سیارات درونی است. ساختار درونی زمین مثل سایر سیارات درونی از یک هسته داخلی و یک هسته خارجی به همراه لایه‌های مذاب و نیمه مذاب و سنگی جامد تشکیل یافته است. هسته داخلی فلزی و جامد بوده و توسط هسته خارجی که فلزی و مذاب است، احاطه شده است.

 

برای دانلود فایل کامل و رایگان روی مشاهده و دریافت کلیک کنیداتمسفر (رایگان)

4734 بازدید

اتمسفر (رایگان)

اولین آلاینده‌های هوا احتمالا دارای منشأ طبیعی بوده‌اند. دود ، بخار بدبو ، خاکستر و گازهای متصاعد شده از آتشفشانها و آتش‌سوزی جنگلها ، گرد و غبار ناشی از توفانها در نواحی خشک ، در نواحی کم‌ارتفاع مرطوب و مه‌های رقیق شامل ذرات حاصل از درختهای کاج و صنوبر در نواحی کوهستانی ، پیش از آنکه مشکلات مربوط به سلامت انسانها و مشکلات ناشی از فعالیتهای انسانی محسوس باشند، کلا جزئی از محیط زیست ما به شمار می‌رفتند، به استثنای موارد حاد ، نظیر فوران آتشفشان.

 

برای دیدن مطلب کامل روی مشاهده و دریافت کلیک کنیدفرهنگ ايرانی و اسلامی جلوگيری از اسراف و اتلاف منابع

1007 بازدید

 فرهنگ ایرانی و اسلامی جلوگیری از اسراف و اتلاف منابع

 

با توجه به نقش عمده فرهنگ و اعتقادات دینی در آموزش پذیری جامعه، به عقیدة بسیاری از صاحبنظران، راهكار نهایی پایان دادن به بهره برداری بی حد و حصر انسان از منابع طبیعی و ایجاد روحیة مسؤلیت پذیری مشترك جهت حفاظت محیط زیست احیاء فرهنگ های اصیل ملل و رویكرد به تعالیم دینی و بهره گیری از رهنمود های ادیان الهی است.

بسیاری از مبانی فرهنگی ما كه با اعتقادات دینی آمیخته است حاوی تعالیم و رهنمود های ارزشمندی است كه میتواند راهگشای مشكلات كنونی نسل بشر باشد. از آن جمله نحوه نگرش و برخورد فرهنگ ایرانی و منابع اسلامی با طبیعت به عنوان آثار رحمت و بركت و مذموم دانستن  بارزترین و عمده ترین عامل كاهش منابع طبیعی و افزایش ضایعات یعنی خصلت اسراف و تبذیر است.

 

18 صفحه مقاله فایل ورد فونت 14 منابع دارد قیمت:3000 تومان

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

 اگر مطلب مورد نظر خود را در این سایت پیدا نکردید میتوانید از قسمت سفارش پروژه جدید کار تحقیقی خود را به ما سفارش دهید


مدیریت و پرورش شتر مرغ

4441 بازدید

مدیریت و پرورش شتر مرغ

شترمرغ به طبقه‌ پرندگان تعلق دارد و يكي از پنج زيرراسته متعلق به راسته سينه پهنان محسوب مي‌شود. مشخصه‌هاي اصلي آنها عدم قدرت پرواز مي‌باشد. ويژگي اخير علت نامگذاري فوق شده است.

شترمرغ در زيرراسته استروتيوني فرمها قرار دارد از خانواده استروتيوينده،جنس استروتيو و گونه آن استروتيوكاملوس است كه از اين گونه ياد شده مي‌توان نژادهاي ذيل را نام برد:

 استروتيوكاملوس استراليس( شترمرغ آفريقاي جنوبي يا زولو) در آفريقاي جنوبي.

 استروتيوكاملوس كاملوس( شترمرغ مالي يا بربر) در آفريقاي شمالي.

 استروتيوكاملوس ماسانيكوس(شترمرغ ماساني) درشرق آفريقا.

 استروتيوكاملوس موليبدوفامنس( شترمرغ سومالي) در اتيوپي،كنياي شمالي و سومالي.

 استروتيوكاملوس سيرياكوس( شترمرغ عربي) از حدود 1960 منقرض شده است.

 

73صفحه فونت 14 فایل ورد منابع دارد  قیمت:6500تومان

 

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

 اگر مطلب مورد نظر خود را در این سایت پیدا نکردید میتوانید از قسمت سفارش پروژه جدید کار تحقیقی خود را به ما سفارش دهیدآثار زیست محیطی خودروهای از رده خارج شده(رایگان)

897 بازدید

آثار زیست محیطی خودروهای از رده خارج شده(رایگان)

چكیده

بسیاری از كشورها از ابتدای سال 1990 با توجه به قوانینی كه برای كاهش تاثیر ضایعات خودروهای فرسوده بر روی محیط زیست وضع شده بود، برنامه‌های خود را در ارتباط با كاهش این ضایعات اعلام كردند. به هر حال كاهش عمر خودروهای در حال تردد باعث افزایش سیكل زمانی انتشار گاز CO2 می‌شود. این امر حتی در مورد خودروهایی كه قرار است در آینده تولید شوند نیز صادق است، مگر اینكه در مورد بهینه‌سازی مصرف سوخت آنها پیشرفت‌های موثر و البته بموقع‌تری نسبت به گذشته حاصل آید. كاهش «عمر مفید» خودروهایی كه از بنزین استفاده می‌كنند. بدون استفاده از كاتالیزورهای مبدل البته باعث كاهش دوره انتشار گازهایی مانند NOx و Voc در محیط می‌شود و در واقع ممكن است مقدار نشر این گازها را در محیط زیست كمتر كند.


الگوریتم مورچه

3423 بازدید

الگوریتم مورچه

یکی از مسائلی که به ­وسیله­ ی زیست­شنا­سان مورد مطالعه قرار گرفته است درك این موضوع است که چگونه موجودات تقریبا کور مانند مورچه­ ها کوتاه­ترین مسیر را از لانه ی خود تا منبع غذا و بر عکس پیدا می­کنند.آن­ها پی بردند که یک رسانه براي ابلاغ اطلاعات بین تک­تک مورچه ­ها مورد استفاده قرار می­گیرد و براي تصمیم­ گیري درمورد این­که کدام مسیر را انتخاب کنند به­ کار می­رود که آن رسانه عبارت است از بو(اثر) ماده­ اي به­نام فرومون.

 الگوریتم­های لانه­ ی مورچه از جمله روش­های فرامکاشفه­ای هستند که برای حل مسایل بهینه­ سازی سخت پیشنهاد شده ­اند. این الگوریتم­ها در آغاز از رفتارهای اجتماعی پشت سرهم قرار گرفتن و تعقیب کردن الهام گرفته شد، که در جامعه­ ی مورچگان مشاهده گردید. یک اجتماع از عامل­های ساده (مورچه­ها) به طور غیر مستقیم از طریق تغییرات پویای (دینامیکی) محیط ارتباط برقرار می­کنند (رد پاهایی از فرومون) و بنابراین بر اساس تجربه­ ی اجتماعی آن­ها، یک راه­حل برای یک مسئله ارائه می­دهند.

 

19صفحه فونت 14 فایل ورد قیمت:2500تومان

 

پس از پرداخت آنلاین میتوانید فایل کامل این پروژه را دانلود کنید

 اگر مطلب مورد نظر خود را در این سایت پیدا نکردید میتوانید از قسمت سفارش پروژه جدید کار تحقیقی خود را به ما سفارش دهید